«Χάλκινος» ο Γ. Κοσμάς σε Πανελλήνιο Ανοικτό Τουρνουά Επιτραπέζιας Αντισφαίρισης

Με πέντε αθλητές συμμετείχε ο Αθλητικός Σύλλογος «Φίλοι Επιτραπέζιας Αντισφαίρισης Ιωαννίνων» στο Πανελλήνιο Ανοικτό Τουρνουά Επιτραπέζιας Αντισφαίρισης, που πραγματοποιήθηκε το Σαββατοκύριακο 14 και 15 Ιανουαρίου στη Πάτρα.

Στους Παίδες, σε σύνολο 40 αθλητών, ο Γιώργος Κοσμάς κατέλαβε τη 3η θέση και κέρδισε το χάλκινο μετάλλιο. Στην ίδια κατηγορία, ο Πέτρος Γκόντας, με πρώτη συμμετοχή σ’ αγώνες αλλά με εξαιρετικές εμφανίσεις, πέρασε τους ομίλους ως 2ος , όμως στον πρώτο νοκ- άουτ αγώνα ηττήθηκε και έχασε την είσοδό του στους 16.
Για πρώτη φορά αγωνίστηκαν σε επίσημους αγώνες ο Γιώργος Γκόντας στην κατηγορία των εφήβων, η Βασιλική Γκογκάκη στην κατηγορία των κορασίδων και η Γεωργία Καρανάσιου στην κατηγορία των νεανίδων, που δεν προχώρησαν από τους ομίλους και στη συνέχεια έδωσαν αγώνες κατάταξης, με θετικά σχόλια για τις εμφανίσεις τους. Την ομάδα συνόδευσε ο προπονητής Κωνσταντίνος Κωστόπουλος.