Χάντμπολ- Εκτός final 8 οι Παίδες του Α.Ο. Ιωαννίνων

Δεν κατάφερε η ομάδα Παίδων του Αθλητικού Ομίλου Ιωαννίνων να κερδίσει το τελευταίο εισιτήριο για το final 8 του Πανελληνίου Πρωταθλήματος Χειροσφαίρισης Παίδων αγωνιστικής περιόδου 2019-2020, καθώς ηττήθηκε με σκορ 30-31 από τον Γ.Ν.Ο. Άρη Νίκαιας, σε αγώνα μπαράζ που έγινε τη Δευτέρα στο κλειστό γυμναστήριο «Κώστας Πετρόπουλος» στην Πάτρα.

Αν και η ομάδα της Νίκαιας πήρε ένα ασφαλές προβάδισμα 6-7 γκολ στο πρώτο ημίχρονο, στο ξεκίνημα του δεύτερου ημιχρόνου οι Γιαννιώτες αφυπνίστηκαν και ήταν καταιγιστικοί, καταφέρνοντας να καλύψουν τη διαφορά και το παιχνίδι να είναι ντέρμπι μέχρι το τελευταίο δευτερόλεπτο. Η γιαννιώτικη ομάδα, ωστόσο, έχοντας πολύ λιγότερα παιχνίδια και σαφώς μικρότερη εμπειρία σε σχέση με την ομάδα του Γ.Ν.Ο. Άρη Νίκαιας, δεν κατάφερε να διαχειριστεί σωστά την πίεση των τελευταίων δευτερολέπτων του αγώνα και έτσι το ροζ φύλλο αγώνα κατέληξε στην αθηναϊκή ομάδα στις λεπτομέρειες.
Πεντάλεπτα: 3-0, 4-2, 5-4, 10-6, 15-8, 18-13(ημχ), 19-18, 20-21, 22-23, 24-26, 28-28, 31-30
Α.Ο. Ιωαννίνων (Σιαράβας): Κουρουζίδης Α. (8), Φίλης Χ. (1), Σιώμος Β. (6), Σακκάς Κ. (4), Βαγγέλης Δ. (5), Σκανδάλης Χ. (4), Τσέλιος Κ. (2), Χριστόπουλος Π., Τσαμπάλας Σ., Σιαράβας Α., Σιώμος Φ., Αρλέτος Λ. (ΤΦ), Σιαράβας Κ. (ΤΦ).