Ήττα στο τάι μπρέικ για τον Φιλαθλητικό Πρέβεζας

Την ήττα στο τάι μπρέικ γνώρισε ο Φιλαθλητικός Πρέβεζας από τον ΖΑΟΝ Κηφισιάς στο πρώτο του παιχνίδι στην Pre Legue.

Η ομάδα του Πέτρου Παπαδόπουλου έδειξε από την αρχή του αγώνα πόσο ήθελε τη νίκη και με όπλα της την εκπληκτική άμυνα και επίθεση κέρδισε τα πρώτα δύο σετ με χαρακτηριστική άνεση. Ωστόσο, στο τρίτο σετ τα κορίτσια του Φιλαθλητικού έκαναν πολλά λάθη και δεν κατάφεραν να το κερδίσουν, δίνοντας το δικαίωμα στην ομάδα της Κηφισιάς να επιστρέψει στο παιχνίδι. Το ίδιο σκηνικό και στο τέταρτο σετ με το άγχος να υπάρχει στην ομάδα του Φιλαθλητικού και την φιλοξενούμενη ομάδα να το εκμεταλλεύεται και να ισοφαρίζει σε 2-2, οδηγώντας το παιχνίδι στο τάι μπρέικ. Στο τελευταίο σετ, παρά τις προσπάθειες των κοριτσιών της Πρέβεζας, ο ΖΑΟΝ κατάφερε να το κερδίσει, παίρνοντας και τους δύο βαθμούς της νίκης έναντι ενός του Φιλαθλητικού.

Διαιτητές: Γεράνιος / Φλούδας.

Τα σετ: 25-14, 25-11, 22-25, 21-25, 11-15.

Φ.Γ.Σ. Πρέβεζας (Πέτρος Παπαδόπουλος): Θεοδωράκη 5 (2/6 επ., 2 άσσοι, 1 μπλοκ), Κουτρουμπή 5 (3/5 επ., 1 άσσος, 1 μπλοκ), Αούραμτσικ 12 (12/30 επ., 19% υπ.-11% άριστες), Γερομίχαλου 15 (11/26 επ., 4 άσσοι), Τοτσίδου 24 (20/42 επ., 3 άσσοι, 1 μπλοκ, 26% υπ.-17% άριστες), Κουκα 10 (8/17 επ., 1 άσσος, 2 μπλοκ) / Κοσμίδου (λ. 28% υπ.-20% άριστες), Μητροπούλου, Σιούλα.
Ζ.Α.Ο.Ν. (Αντώνης Παπαδόπουλος): Κάβουρα 26 (22/54 επ., 2 άσσοι, 2 μπλοκ, 35% υπ.-25% άριστες), Βαϊοπούλου 3 (1/2 επ., 2 μπλοκΟ), Κουμπούνη, Χάνσον 4 (2/9 επ., 1 άσσος, 1 μπλοκ), Παπαδοπούλου 8 (7/25 επ., 1 άσσος, 34% υπ.-16% άριστες), Οκάρο 18 (16/45 επ., 2 άσσοι).