Η φωτογραφία είναι από το magnesianews.gr

Συνεχίζει τις «υψηλές πτήσεις» το IBC

Στην πρώτη τετράδα της βαθμολογίας, έχοντας μάλιστα και ένα παιχνίδι λιγότερο, ανέβηκε IBC μεετά την εκτός έδρας νίκη του επί της Αγριάς με σκορ 71-84 για το πρωτάθλημα της Γ΄ Εθνικής.

Οι γηπεδούχοι αποδείχθηκαν δυσκολοκατάβλητος αντίπαλος και κατάφεραν να είναι μέσα στο παιχνίδι έως και το τρίτο δεκάλεπτο. Όμως στην τελευταία περίοδο η ομάδα των Ιωαννίνων ανέβασε στροφές και έφτασε στη 10η νίκη της. Πρώτος σκόρερ για το IBC ο Ξιούρας με 22 πόντους, ενώ διψήφιοι ήταν και οι Βάσης με 12, Δάσκαλος με 11 και Μπαρτζώκας με 10.
Ακολουθεί την Τετάρτη το εξ αναβολής παιχνίδι με τον Α.Ο. Τρίκαλα, με τον οποίο ισοβαθμούν στην τέταρτη θέση του βαθμολογικού πίνακα.
Τα δεκάλεπτα: 12-20, 40-40, 57-64, 71-84.
Αγριά (Στρατίκης): Αντωνόπουλος 5(1), Καραμανλής 7(2), Ντάκης 9, Χαντζόπουλος 2, Καραμήτσος 15(1), Φύκας 16(1), Σαλέπτσης, Ρόσσιος 6, Αμπάρης 9, Γκουντόπουλος 2.
IBC (Παπαδόπουλος): Ζώτος 2, Νταβουλτζόπουλος 9, Ξιούρας 22(2), Στύλος, Βάσης 12(2), Πολύζος 9(3), Milanovic 9, Μπαρτζώκας 10, Πετσίτης, Δάσκαλος 11(2).