Το κακό β’ ημίχρονο πλήρωσε ο ΠΑΣ Γιάννινα WBC

Ανταγωνιστικός μόνο για ένα ημίχρονο ήταν ο ΠΑΣ Γιάννινα WBC κόντρα στη Νίκη Λευκάδας, με τις γηπεδούχες να φτάνουν σε μια σχετικά εύκολη νίκη με 83-58, χάρη στην κυριαρχία τους στο 2ο ημίχρονο.

Η ομάδα της Λευκάδας είχε από την αρχή προβάδισμα στο σκορ, χωρίς ωστόσο να καταφέρνει να πάρει μια διαφορά ασφαλείας και τον ΠΑΣ να βρίσκεται πάντα μέσα στο παιχνίδι. Ωστόσο, σταδιακά η Νίκη άρχισε να ανεβάζει ταχύτητα και έκλεισε το 3ο δεκάλεπτο με +13, για να αυξήσει ακόμη περισσότερο τη διαφορά μέχρι το τέλος.
Κορυφαίες για την ομάδα του Γιώργου Σιαμέτη η Acheil Tac 24 πόντους και 15 ριμπάουντ και η Brandy Montgomery με 16 πόντους, ενώ για τη Λευκάδα μεγάλη ζημιά έκαναν η Daniel με 20 πόντους, η Cheslek με 20 και η Πανούση με 15.
Τα δεκάλεπτα: 19-13, 37-30, 55-42, 83-58
Νίκη Λευκάδας (Δουβίτσας): Daniel 20(5), Πανούση 15(3), Πολυμένη 7(1), Παπαμιχαήλ 3, Μαρούντα, Bessard 18(1), Cheslek 20.
ΠΑΣ Γιάννινα (Σιαμέτης): Ντόκου, Montgomery 16(1), Πάφη, Κατσαμούρη, Μπουκουβάλα 2, Ξανθοπούλου, Τζημου 2, Calhoun 4, Χρηστάκη 2, Ντάλα 8(2), Tac 24.